Acel RPG Community
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce fac daca mi-a fost spart contul sau am uitat parola?

In jos

Ce fac daca mi-a fost spart contul sau am uitat parola? Empty Ce fac daca mi-a fost spart contul sau am uitat parola?

Mesaj Scris de Dany_YT Joi Apr 26, 2018 8:59 pm

Nu mai stiu parola contului/mi-a fost schimbata , ce pot face?
Tu trebuie sa ai grija de contul tau, nu adminii.
Nu primesc email cand folosesc optiunea de recuperare parola. Ce pot face?
Nu poti face nimic. Daca nu stii parola si nu ai acces la emailul setat pe cont, nu iti poti recupera contul.

De ce nu ajutati playerii sa isi recupereze conturile sparte?
Conturile sparte sunt in majoritatea cazurilor conturi imprumutate prietenilor, conturi vandute, conturi pierdute de playerii ce introduc parola pe orice site promite ca le ofera bani/puncte premium/cheat-uri.
Nu a fost spart vreun cont datorita problemelor de securitate cu forumul/panelul/user panelul. Daca ar exista vreo problema de securitatea, contul meu ar fi primul spart.
Nu exista programe de spart conturi.
In majoritatea cazurilor, e imposibil de verificat daca un cont a fost spart sau nu.

Playerii sunt responsabili de securitatea contului propriu, nu adminii.

Majoritatea playerilor de pe bugged nu au avut vreodata contul spart si nici nu vor avea vreodata contul spart.
Nu se merita sa pierd timpul verificand log-uri si ip-uri pentru a incerca sa ajut cativa playeri sa-si recupereze contul dupa ce au dat parola prietenilor/l-au vandut/au descarcat 'hack_dice.exe'. Prefer ca in acest timp sa ma ocup de update-uri si organizarea serverului.

Cum pot face sa nu am contul spart?
- nu da parola prietenilor.
- seteaza-ti un email valid pe cont.
- nu scrie parola de pe bugged.ro pe alte site-uri. verifica bara de adrese inainte de a scrie parola undeva. daca nu e redpanel.bugged.ro, bluepanel.bugged.ro sau forum.bugged.ro, nu iti scrie parola.
- nu scrie parola emailului pe alte site-uri.
- nu incerca sa vinzi/cumperi conturi pe serverele bugged.ro.
- nu descarca cheat-uri. sunt destul de multe cheat-uri care sunt folosite pentru a fura parole.
- alege o parola mai complicata. nu folosi numele tau, anul nasterii, numele echipei de fotbal preferate in parola.

Deci incurajati playerii ce se ocupa cu spargeri de conturi?
Nu. Vom incerca in continuare sa banam playerii ce se ocupa de crearea site-urilor facute pentru a fura parole, dar playerii ce isi pierd contul pentru ca au vrut sa castige 1000000 puncte premium gratis, nu vor fi ajutati sa-si recupereze contul.


English version
Spoiler Show
Dany_YT
Dany_YT
Fondator
Fondator

Mesaje : 446
Data de înscriere : 21/01/2018
Varsta : 23
Localizare : Ilfov

https://naty-nataly1.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum